You are here:

autyzm dieta o czym warto wiedzieć

autyzm dieta o czym warto wiedzieć
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_zdrowie29.jpgMinęły już czasy, kiedy to przez czterdzieści dni przed Świętem  Zmartwychwstania obowiązywał ścisły post. Dziś mało kto przejmuje się tamtymi zakazami, nawet dość religijne rodziny preferują jedynie ograniczanie np. słodyczy i alkoholu. Okazuje się jednak, że post może mieć wymiar nie tylko duchowy. Coraz częściej stosuje się go w trosce o urodę i zdrowie.

Post dla zdrowia

Zapewne wiele osób zastanawia się, jakie mogą być plusy takiego postu i w jaki sposób wpływa on na nas pozytywnie. Otóż wprowadzenie całkowitej lub częściowej głodówki powoduje, że organizm uruchamia naturalny mechanizm samoregulacji. Dochodzi wówczas do uwalniania i usuwania nagromadzonych toksyn.
Badania naukowe pokazują, że osoby, które stosują post, są mniej narażone na szereg poważnych chorób (nowotworów, nadciśnienia, cukrzycy, chorób układu krążenia), a w efekcie żyją dłużej.
Należy jednocześnie pamiętać, aby przed wprowadzeniem głodówki skonsultować się z lekarzem – w niektórych przypadkach takie praktyki mogą być niebezpieczne dla organizmu.

Podobne wpisy o medycynie:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top