You are here:

ugi bugi ahoj

ugi bugi ahoj
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (21)Coraz chętniej korzystamy z usług różnego rodzaju terapii niekonwencjonalnych. Czy są one dla nas bezpieczne? Jak właściwe zadbać o zdrowie, korzystając z porad medycyny alternatywnej?

Medycyna alternatywna opiera się na metodach leczenia, które nie są akceptowane przez medycynę oficjalną albo są traktowane przez lekarzy z dużą rezerwą.

Według oficjalnych statystyk aż 70 % osób chorych na raka korzysta z pomocy terapii alternatywnych. Należą do nich m.in. terapia Gersona, leczenie kocim pazurem, czy stosowanie amigdaliny. Niestety ich skuteczność nie jest duża. Lekarze ostrzegają pacjentów, by z rezerwą podchodzili do jakoby odkrywczych i nowatorskich sposobów leczenia ciężkich schorzeń.

Większość tych terapii sama w sobie nie jest niebezpieczna dla zdrowia. Jeżeli pacjent stosuje je równolegle z farmakoterapią i chemioterapią, to nie stanowi to większego problemu. Jeżeli jednak rezygnuje ze środków przepisanych przez specjalistę na rzecz porad szamana, to wtedy może poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Podobne wpisy o medycynie:

Posted by: admin

Related articles
 

1 Comment
 

  • Zdrowie dziecka w Inowrocławiu

    niedziela, Marzec 20th, 2016 - 22:55

    medycyna choroby
    Medycyna chińska

Comments are closed.

Back to Top