You are here:

kropkowane obrazki dla dzieci

kropkowane obrazki dla dzieci
2 votes, 4.00 avg. rating (80% score)

Tabletki calominal (2)Jeśli stopy dziwnie swędzą, są zaczerwienione i pojawiają się pęknięcia między palcami to wszystko to wskazuje na zarażenie się jakimiś grzybami, czyli jest to tak zwana grzybica stóp.
To bardzo ?letnia? choroba, której sprzyja duża wilgotność i ciepło. Grzyby powodujące tę chorobę żyją sobie w zamkniętych, wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach. Idealnym miejscem są na przykład prysznice w miejscach publicznych, piasek na plaży i tym podobne. Aby zapobiec zarażeniu trzeba pamiętać o paru prostych zasadach. Najważniejszą z nich jest zapewne ta, aby nigdy nie pożyczać komuś albo od kogoś butów ani ręczników.
W miejscach publicznych na przykład pod prysznicem nigdy nie stawiać gołych stóp na podłodze; należy pod prysznic wchodzić w swoich klapkach, które następnie po wyjściu spod prysznica i dokładnym osuszeniu stóp (zwłaszcza między palcami), klapki należy umyć i wysuszyć. Nigdy nie należy dłużej niż to naprawdę konieczne, chodzić w zawilgoconych butach. Latem, gdy jest gorąco i stopy pocą się częściej, nosić przewiewne obuwie: sandały lub płócienne mokasyny.

Podobne wpisy o medycynie:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top