You are here:

Herpesvirus – zapobieganie

Herpesvirus – zapobieganie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jest to bardzo bezwzględny wirus który dziesiątkuje lub uśmierca całe mioty, jest zmorą hodowli w tym również hodowcy owczarka niemieckiego u których w hodowli pojawił się wirus borykają się z dużą śmiertelnością w śród szczeniąt,mają problemy ze skutecznym kryciem suk lub też z ronieniem ciężarnej już suki.
Z wirusem można jednak walczyć jeśli chodzi o szczenięta skuteczną ochroną zwiększająca szansę na przeżycie jest opieka nad nowo narodzonymi maluchami,

Herpesvirus jest mało odporny na ciepło natomiast mrożenie jest dla niego obojętne i nie niszczy go. Utrzymanie ciepłoty ciała powyżej 37 stopni C ale nie wyższej aniżeli 39, stopni i wilgotność powietrza w okolicach 80% daje bardzo pozytywne rezultaty, Aby szczenięta nie uległy hipotrmi możemy np: użyć poduszki elektrycznej dobrze wyregulowanej na w/w wymieniona temperaturę szybkie osuszenie szczeniąt np. poprzez wytarcie nowo narodzonego malucha osuszamy go ręcznikami papierowymi i odkładamy go do ciepłej poduszki (poduszka działa jak inkubator) w celu osuszenia i ogrzania na około dwie do trzech godzin Jeśli chodzi o wilgotność możemy zapewnić ja wstawiając miskę z wodą którą ogrzewała by żarówka tzw. kwoka co spowoduje parowanie wody.

Podobne wpisy o medycynie:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top