You are here:

Operacje chirurgiczne

Operacje chirurgiczne
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

operacje-chirurgiczne-1Każda operacja chirurgiczna niesie ze sobą pewne zagrożenia, warto być tego świadomym decydując się na taki zabieg.

Operacje chirurgiczne często wiążą się z częściowym lub ogólnym znieczuleniem, o ile to pierwsze nie niesie ze sobą wielu zagrożeń, to już to drugie tak. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja jeżeli nie poinformujemy anestezjologa o chorobach przez nas przebytych lub tych, na które aktualnie cierpimy. Ważne są również informacje o lekach, na które jesteśmy uczuleni. Jednym słowem powinniśmy odpowiedzieć sumiennie i zgodnie z prawdą na wszystkie pytania lekarzy przed operacją, tak aby mieli oni szansę opracować jak najlepszą metodę i zakres znieczulenia. W najgorszym przypadku, jeżeli nie poinformujemy lekarzy prowadzących np. o arytmii serca, na którą chorujemy, w trakcie operacji może dość do zapaści i w konsekwencji śmierci.

Każda ingerencja w nasz organizm jest niebezpieczna, jednak operacje chirurgiczne niosą ze sobą szczególne ryzyko, współpracujmy więc z lekarzami, aby je zminimalizować!

Podobne wpisy o medycynie:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top