You are here:

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Centrum Terapii Promitis zaprasza na bezpłatne warsztaty z okazji światowego dnia autyzmu. Warsztaty odbędą się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (World Autism Awareness Day) to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia ustanowione przez ONZ i w tym roku obchodzone po raz szósty. Obchody mają na celu m.in. podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.

Motywem przewodnim jest „Light in up blue”, czyli globalna akcja ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO. W 2012 roku tysiące budynków, w setkach miast, dziesiątkach krajów na świecie zmieniło swój kolor na niebieski, będącym symbolem solidarności z osobami z autyzmem. Wśród błękitnych obiektów, znalazły się między innymi: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Budynek GWP, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney, Universal Studio w Hollywood, CN Tower w Kanadzie i wiele innych.

Centrum Terapii PROMITIS wraz z Publicznymi Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi z okazji Światowego Dnia Autyzmu zaprasza na bezpłatne spotkania i warsztaty dla rodziców, nauczycieli, pedagogów i wszystkich osób zainteresowanych tematyką autyzmu. Spotkania odbędą się w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie w naszych placówkach.

Wydarzenie obejmie :

 • Spotkania z terapeutami na co dzień pracującymi z dziećmi autystycznymi w placówkach terapeutycznych – pedagog, psycholog, logopeda, dietetyk, terapeuta SI;
 • Spotkania ze specjalistami z publicznych poradni diagnozujących i orzekających.

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE WARSZTATY

Autyzm to jeden z najpoważniejszych zdrowotnych problemów cywilizacyjnych świata, lecz świadomość społeczna dotycząca przyczyn, objawów i możliwości leczenia jest wciąż stosunkowo niewielka.

Centrum Terapii PROMITIS od lat specjalizuje się w diagnozie, terapii i edukacji dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera. Z okazji Światowego Dnia Autyzmu chcielibyśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z rodzicami.

Celem akcji jest zapewnienie wszystkim osobom, których ten problem dotyczy, możliwości uzyskania realnej pomocy, pogłębienia wiedzy i konsultacji ze specjalistami, którzy na co dzień diagnozują i prowadzą terapię dzieci autystycznych.

Na naszych spotkaniach poruszymy takie tematy, jak:

 • Autyzm – fakty i mity
 • Czy to może być autyzm? Jak zauważyć pierwsze objawy?
 • Proces diagnostyczny – jak i gdzie?
 • Jak uzyskać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego?
 • Jak uzyskać orzeczenie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju?
 • Jak dobrać i prowadzić terapię właściwą dla potrzeb dziecka terapię?
 • Przedszkole integracyjne czy terapeutyczne?
 • Dieta w autyzmie
 • Kiedy dziecko nie mówi – alternatywne metody komunikacji
 • Autyzm a integracja sensoryczna

Wspólnie z:

 • Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Psychologicznej na Półkolu w Krakowie
 • Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną nr 4 przy Mińskiej w Warszawie

Oraz z gościnnym udziałem Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 5 przy Czajkowskiego we Wrocławiu

Zapraszamy na bezpłatne spotkania i warsztaty wszystkich zainteresowanych tematyką autyzmu.

KIEDY: 2. 04.2013, godziny 11.00 – 18.00

GDZIE:

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Centrum Terapii PROMITIS

słowa kluczowe: karty pracy dla dzieci autystycznych, karty pracy dla dzieci z autyzmem, karty pracy autyzm, karty pracy dla dziecka z autyzmem, autyzm karty pracy, autyzm a dieta, pomoce dydaktyczne dla dzieci z autyzmem, pomoce dla dzieci z autyzmem, dieta autyzm, marika szmaj

Podobne wpisy o medycynie:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top